Jak používat kontokorent

Jak používat kontokorent

Chcete mít pocit finanční jistoty a určité rezervy pro nečekané výdaje? Stává se vám občas, že nevyjdete do výplaty s penězi? Právě pro vás by mohl být zajímavý kontokorent, tedy možnost přečerpání účtu o určitou částku. Tento produkt nabízejí všechny banky k běžnému účtu.

Kontokorent je jakási půjčka od banky, možnost přečerpat účet. Jelikož se jedná o druh úvěru, je to služba zpoplatněná pomocí úroků. Slouží k překlenutí krátkodobého nedostatku financí. Pokud potřebujete půjčit na delší dobu, raději zvolte spotřebitelský úvěr.

Jak správně kontokorent používat, aby byl k užitku a ne ke škodě?

Čerpejte jej krátkodobě

Úroková sazba je účtována po celou dobu přečerpání účtu. Kontokorent není vhodný k zaplacení dovolené nebo k financování bydlení. Měl by pomoci před výplatou nebo při nenadálých výdajích. Dejte si za cíl splatiti jej při nejbližší výplatě. Využíván by měl být v rámci dnů, nikoliv měsíců.


Nastavte si vhodný limit

Domluvte si smluvní cestou s bankou, do jaké částky můžete kontokorent čerpat. To vám zabrání, abyste si půjčili více, než budete schopni brzy splatit.


Zvolený limit nepřekračujte

Vyvarujte se povolenému přečerpání účtu. To se může stát i kvůli naúčtovaným poplatkům. Při překročení limitu hrozí sankce, které dosahují až 30% p.a.


Splácejte co nejdříve

Kontokorent využívejte pouze po nezbytně dlouhou dobu. Čím déle jej čerpáte, tím více pak zaplatíte na úrocích. Za každý den navíc platíte zbytečně další a další peníze.


Zkombinujte kontokorent s kreditní kartou

U některých kreditních karet existuje určité bezúročné období, po které můžete účet přečerpat a při včasném splacení neplatíte žádné úroky.Zpět na hlavní stránku ...