Kávovary, Espressa – Pákové kávovary

Pákové kávovary

U tohoto druhu presovačů se namletá káva vkládá do speciální páky, která se zasune pod hlavu pákového kávovaru a pootočením zafixuje. Nevýhodou tohoto typu kávovaru je to, že po přípravě kávy je nutno páku očistit od 'logru', což u automatických espress nebo kávovarů na kapsle není potřeba.

Výhodou pákového espressa je naopak vysoká kvalita výsledného nápoje, a to, že celý proces přípravy je plně pod vaší kontrolou.

Ceny pákových espress začínají na necelých 2 000 Kč, za kvalitní pákový kávovar zaplatíme 7 000 Kč a více. Ceny profesionálních pákových kávovarů, které vídáme v kavárnách a restauracích, jsou pak až o několik desítek tisíc korun vyšší.

Dražší pákové kávovary bývají vybaveny např. funkcí předehřívání šálků, systémem pro lepší kávovou pěnu apod. Většina pákových espress, a to i levnějších, bývá vybavena parní tryskou pro přípravu mléčné pěny.

Oproti kávovarům na kapsle vychází u pákových kávovarů velmi příznivě cena jednoho šálku kávy – cca 3-5 Kč .


Náš tip:
Bohatý výběr pákových kávovarů najdete na stránce http://www.mall.cz/pakova-espressa/. V nabídce jsou např. kávovary značek DéLonghi, Electrolux, Zelmer, GUZZANTI a další.

Shrnutí:
Pákový kávovar ocení zejména milovníci espresso kávy, kteří přípravu svého šálku kávy chtějí mít plně ve svých rukou.

Fotogalerie – pákové kávovaryPřehledová tabulka – pákové kávovary

Výhody: Kvalita výsledného nápoje, přípravu máme plně ve svých rukou
Nevýhody: Náročnější příprava kávy, páku je potřeba očistit od 'lógru'
Cena: 1 800 – 7 000 Kč
Pro koho jsou vhodná: Milovník kvalitní kávy, který si kávu rád připraví zcela sám
Věděli jste?
Japonská firma Makita, výrobce stavebního nářadí, uvedla na trh kávovar na akumulátor z elektrického nářadí. Je určen především pro přípravu espresa na místech bez přípojky elektřiny, například na staveništích. Elektřinu pro kávovar poskytují lithium-iontové baterie, stejné jako ty, které pohánějí stavební nářadí.
Zpět na hlavní stránku ...Další informace

Naše tipy:
Pokud chcete půjčku, aniž byste museli dokládat své příjmy, navštivte stránku na téma půjčka bez doložení příjmu na www.Maxi-půjčky.cz.

Máte pocit, že Vaší bance platíte zbytečně velké poplatky za vedení účtu? Navštivte www.bankovní-účty-srovnání.cz a vyberte si účet zcela bez poplatků.

Na stránkách www.termínované-vklady-srovnání.cz se můžete podívat, který termínovaný vklad je nejvýhodnější.

Zajímá Vás, jaké budou ceny elektřiny v roce 2012? Navštivte stránky www.ceny-elektřiny.cz.

Chcete si pořídit opravdu výhodnou platební kartu? Srovnání platebních karet najdete na www.platební-karty.eu.