Kávovary, Espressa – Kávovary na kapsle

Kávovary na kapsle

an image

Namletá káva se do tohoto typu kávovaru vkládá ve speciálních kapslích. Výhodou těchto přístrojů je především nižší cena ve srovnání s automatickými nebo pákovými espressy a zejména snadná a čistá příprava kávy. Nevýhodou je pak vyšší cena jednoho šálku kávy (kolem 10 Kč).

Kávovar na kapsle umí zpravidla připravit více druhů nápojů – vedle klasického espressa to bývá moca, capuccino, u lepších modelů můžeme připravit např. café lungo, laté macchiato, chococino.

Espresso na kapsle zvládne dokonce přípravu čaje, espresa bez kofeinu nebo studené kávy – záleží na tom, jaký druh tablet do kávovaru vložíme.

Drobnou komplikací u kávovarů na kapsle je to, že tablety nejsou univerzální – do přístroje od určitého výrobce pasují jen tablety určitého typu. Nejrozšířenější systém kapslí je Nespresso, dalšími jsou např. Tchibo, Illy nebo Lavazza. Kapsle do daného typu kávovaru se dají pořídit pohodlně a výhodně na internetu například zde.


Náš tip:
Podrobnější informace o kávových kapslích – jaké jsou duhy kapslí, kde koupit nejlevnější kávové kapsle – najdete v sekci Kávové kapsle

Cena tabletových espress začíná na cca 2 000 Kč, za kvalitní přístroj s více funkcemi jako např. nahřívání šálků, tryska na přípravu mléčné pěny, možnost přípravy více druhů nápojů zaplatíme i 7 000 Kč a více.


Shrnutí:
Espressa na kapsle ocení především ti, kterým stačí 1-2 šálky denně, požadují jednoduchou přípravu kávy a jsou ochotni smířit se s tím, že chuť kávy nebude tak dokonalá jako u pákových nebo automatických kávovarů.

Náš tip:
Bohatý výběr kávovarů na kapsle najdete na stránce Kávovary na kapsle Najdete zde např. kávovary Krups NESCAFÉ Dolce Gusto, NESPRESSO DéLonghi a mnoho dalších.


Fotogalerie – kávovary na kapslePřehledová tabulka – kávovary na kapsle

Výhody: Přijatelná cena přístroje, rychlá a pohodlná příprava kávy
Nevýhody: Vyšší cena za jeden šálek, nižší kvalita nápoje než u pákovek/automatů
Cena: 2 000 - 7 000 Kč
Pro koho jsou vhodná: Méně náročný konzument kávy

Zpět na hlavní stránku ...Další informace

Naše tipy:
Pokud chcete půjčku, aniž byste museli dokládat své příjmy, navštivte stránku na téma půjčka bez doložení příjmu na www.Maxi-půjčky.cz.

Spořící účet je optimální způsob, jak průběžně zhodnocovat své peníze. Více informací najdete na www.SpořícíÚčty-Srovnání.cz.

Na stránkách www.termínované-vklady-srovnání.cz se můžete podívat, který termínovaný vklad je nejvýhodnější.

Jste nespokojeni s běžným účtem u své banky? Podívejte se na www.běžné-účty-srovnání.cz a vyberte si výhodnější běžný účet.

Chcete vědět, jaký je nejvýhodnější osobní účet? Podívejte se na www.osobní-účty.cz.

Zajímá Vás, jaké budou ceny elektřiny v roce 2012? Navštivte stránky www.ceny-elektřiny.cz.