Kávovary, Espressa – Překapávač kávy
an image

Překapávač kávy

V překapávačích na kávu, na rozdíl od presovačů/espress, prochází horká voda namletou kávovou směsí pod normálním tlakem.

Tím samozřejmě dostaneme kávu slabší a méně výraznější než je káva espresso. Také cena přístroje je výrazně nižší než u espress, což je nesporná výhoda tohoto typu kávovaru.

Ceny překapávačů na kávu se pohybují od cca 500 Kč do cca 3 000 Kč. Dražší kávovary tohoto typu jsou vybaveny např. filtrací vody, pevným filtrem (to pak není potřeba pro přípravu každé várky kávy měnit v překapávači papírový filtr), či volbou aromatu výsledné kávy (např. překapávač DeLonghi ICM 65 ST)

Vedle nízké ceny je výhodou presovačů oproti espresso kávovarům to, že najednou připravíme mnohem více kávového nápoje než v espressu.


Náš tip:
Bohatý výběr kvalitních překapávačů na kávu za velmi příznivé ceny najdete na stránkách http://www.mall.cz/kavovary/.

Shrnutí
Překapávač na kávu ocení zejména ti, kteří si rádi vychutnají šálek slabší kávy, potřebují najednou připravit velké množství kávy nebo jdnoduše nechtějí utrácet za espresso kávovar.

Fotogalerie – překapávače na kávuPřehledová tabulka – překapávače na kávu

Výhody: Nízká cena kávovaru, najednou lze připravit velké množství kávy
Nevýhody: Oproti espresso kávovaru méně výrazná chuť kávy
Cena: Od cca 500 do cca 3000 Kč
Pro koho jsou vhodné: Méně náročný konzument kávy či ten, kdo pořebuje připravit hodně kávy najednouZpět na hlavní stránku ...


Další informace

Naše tipy:
Pokud chcete půjčku, aniž byste museli dokládat své příjmy, navštivte stránku na téma půjčka bez doložení příjmu na www.Maxi-půjčky.cz.

Spořící účet je optimální způsob, jak průběžně zhodnocovat své peníze. Více informací najdete na www.SpořícíÚčty-Srovnání.cz.

Máte pocit, že Vaší bance platíte zbytečně velké poplatky za vedení účtu? Navštivte www.bankovní-účty-srovnání.cz a vyberte si účet zcela bez poplatků.

Na stránkách www.termínované-vklady-srovnání.cz se můžete podívat, který termínovaný vklad je nejvýhodnější.

Chcete vědět, jaký je nejvýhodnější osobní účet? Podívejte se na www.osobní-účty.cz.

Zajímá Vás, jaké budou ceny elektřiny v roce 2012? Navštivte stránky www.ceny-elektřiny.cz.